SKIALPINIZMUS.sk

Články

24.1.2017 - Scott Speed Guide - Lyže pre fajnšmekrov + Pásy Gecko, ktoré dobre kĺžu

Koncom decembra  ma požiadali,  či by som neotestoval pásy Gecko Standard Fell 100% moher a lyže Scott Speed Guide. Neváhal som ani chvíľu. Stále sa pokúšam nájsť aj pre vlastné potreby materiál, ktorý mi vyhovuje. A tak  bolo testovanie pre mňa príjemnou  skúsenosťou.

Cheap Breitling Replica

Breitling Replica Watches

Breitling Replica

https://www.market2k.com

Cheap Cartier Replica

Cartier Replica Watches

Cartier Replica

https://www.ukreplicaswisswatches.com

Cheap Breitling Replica

Breitling Replica Watches

Breitling Replica

https://www.replicawatches4shop.com

Cheap Rolex Replica

Rolex Replica Watches

Rolex Replica

https://www.replicawatchesforsales.com  

Scott Speed Guide 

Široké skialpinistické lyže dnes už nie je problém kúpiť. Výrobcov je mnoho a ponuka každým dňom rastie.  Aj v našich obchodoch sa objavujú značky, ktoré sa na európskych trhoch predtým neobjavovali. Tak je to aj so zámorským výrobcom, ktorého záber výroby  športových potrieb  je široký. Firma Scott je známa výrobou dobrých bicyklov, oblečenia, okuliarov i vecí pre lyžiarov.

Lyže vyrába už niekoľko desiatok rokov. Špeciálne pre lyžovanie vo voľnom teréne. S nástupom rozvoja skialpinizmu v severnej Amerike sa pustila aj do výroby ľahkých širokých lyží určených pre ambicióznych skialpinistov. Speed Guide už názvom napovedá, k čomu sú tieto lyže určené.

Konštrukcia lyže s použitím ľahkého dreva v kombinácii s karbónovými vláknami jej dodáva požadovanú tuhosť.

Rocker je mierny len na špičke (šírka 120 mm), ktorá pekne vedie lyžu v hlbokom snehu. Vôbec nevadí na tvrdom podklade, ako napríklad zjazdovke s umelým snehom. Špička je len veľmi mierne vyhnutá, čo spôsobuje, že na tvrdom podklade skracuje  kontakt lyže s terénom vytvára kratší rádius. Lyže sú veľmi točivé a to v každých podmienkach.

Scott Speed Guide v kombinácii s viazaním Kreuspitze GT váži okolo 1350g, čo je veľmi slušná hodnota na lyže široké 80 mm.

Cieľom výrobcu bolo vyrobiť lyže konkurenčne schopné v tejto kategórii,  čo sa mu na 100%  podarilo.  Hneď po návrate na úzke lyže mi Scott Speed Guide začal chýbať a určite do budúcna sú na mojom zozname širokých lyží, pre ktoré sa budem rozhodovať.

Gecko Standard Fell 100% moher

V skialpinizme už nie je novinkou, že sa na pásy používa silikónová technológia namiesto lepidla. Výrobca ale pre sezónu 2017  pásy niečím vylepšil. Technológiu mohérových vlákien preferovanú pretekármi použil aj na široké pásy, ktoré sa vyrezávajú na mieru lyží. Od pretekových pásov je rozdiel len v hustote vlasov,  ktorá je v zvyšných modeloch vyššia, no vlastnosti dobrého kĺzania zostali.  Vyššou hustotou vlasov je zabezpečené, že pásy dobre držia aj v strmých úsekoch a na tvrdom snehu a nie je potrebná kombinácia mixu mohéru so silónom, ako u iných výrobcov.  

Pásy po pár hodinách používania už dobre kĺzali a nebol problém ich viackrát použiť počas  jednej túry.  Pozor treba dávať,  aby sa priliehavá časť pásov nedostala do kontaktu so snehom, ktorého malá vrstva zabráni opätovnému dobrému priľnutiu pásov k lyžiam.  Výrobca preto vybavil pásy univerzálnym systémom uchytávania špičky a na pätku si podľa dĺžky lyží  nanitujete úchytku, ktorá pásy na lyžiach natiahne.  Úchytka pätky je vymyslená tak, aby  sklz nebrzdila a zbytočne nedrhla. Celý systém  sa po upnutí dostáva na hornú pätu lyže. Nerozhoduje,  či sú lyže navoskované alebo suché,  silikónová technológia drží stále rovnako.  Do vyrezávania pásov by sa mal púšťať  len ten, kto s tým už má skúsenosť. Vyrezanie pásov mi netrvalo dlho a išlo veľmi ľahko. Výrobca do balenia okrem pásov, úchytiek a  nitov pridal orezávač a darček v podobe buffky. Cena týchto  pásov sa vo svete pohybuje okolo 150€. V predajni Adamsport sa dajú počas akcie  aj cez ich e-shop kúpiť za necelú stovku. 

 

 

Peter Diča, 24.1.2017

  Späť

  Fotogaléria

  náhodná fotgrafia z galérie:

  Podmienky na horách

  Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

  Hlavní partneri


  Partneri


    ©2009 web stránka :: MAXIMA DATA