SKIALPINIZMUS.sk

Články

13.3.2010 - 25. Pierra Menta 2010 3.deň

Fotoalbum
ďalšie foto »

Dnes čakala na pretekárov kráľovská etapa s 2 výšlapmi na Grand Mont. Pretrvávajúce pekné ale veľmi chladné  počasie prilákalo množstvo divákov a atmosféra na vrchole bola na skialpinistické preteky nevýdaná a pre stredoeurópsky región priam nepredstavitelná. Pretekári dnes prekonali cca. 2700 výškových metrov v 4 výšlapoch, ktoré končili výstupmi s lyžami na batohu.

Počas 2. výstupu na Grand Mont, po známom rebre, lietali ponad pretekárov 2 helikoptéry, pričom jedna snímala pre Eurosport. Množstvo divákov ráno o 5:00 hod. čakalo v rade na lanovku, ktorou sa podviedzli cca. 1/2 výšlapu na Grand Mont. Organizátor spolu s regiónom Rhone-Alpes  každoročne divákom pripraví nejaké prekvapenie a okrem iného rozdávali aj teplú kávu a croasant. Máloktorý divák na Slovensku by s takým odhodlaním skoro ráno vstal, pretrpel zimu a čakal na svojich favoritov, ktorých hlasno povzbudzuje krikom, zvoncami, panvicami a pod. a s množstvom farebných vlajek.

Vo včerajšej etape sa našim pretekárom nevyhýbali  technické problémy, keď A.Bargiel zlomil obidve zadné zapínania lyžiarok v predposlednom zjazde a do cieľa prišiel bez možnosti zavretia. Dnes dvojica I.Žiak a M.Pisarčík bojovala na trati, keď v druhom zjazde zlomil Igor hrot na špičke viazania a celý druhý výšlap na Grand Mont absolvoval kráčajúc povedľa trate. Na Grand Monte sa divací veľmi ochotne nezachovali a našťastie pomoc našiel u Slováka.  Síce s väčšou časovou stratou a bez možnosti zapnutia pätky viazania sa im podarilo etapu dokončiť.

Dnes opäť zvíťazili K.Jornet a F. Troillet. Dvojica P.Svätojánsky a A.Bargiel dnes 8. miesto. Výsledky v prílohe.

13.3.2010

Späť

Fotogaléria

náhodná fotgrafia z galérie:

Podmienky na horách

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Hlavní partneri


Partneri


  ©2009 web stránka :: MAXIMA DATA